Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kina ju hap dritën jeshile katër kompanive të teknologjisë shkencore

Rregullatori i letrave me vlerë të Kinës ka miratuar ofertat fillestare publike (IPO) të katër kompanive në bordin e inovacionit të shkencës dhe teknologjisë, shkruan “Xinhua”.

“Hangzhou MDK Opto Corporation Electronic Limited”, “Hangzhou IECHO Science & Technology Co, Ltd”, “Wuhan Lincontrol Automotive Electronics Co, Ltd” dhe “ROPEOK Technology Group Co, Ltd” do të renditen në bordin e inovacionit të teknologjisë shkencore të Bursës së Shangait, i njohur zakonisht si tregu STAR, sipas Komisionit Rregullativ të Letrave me Vlerë të Kinës.

Kompanitë dhe nënshkruesit e tyre do të konfirmojnë datat e IPO dhe do të publikojnë prospekte pas diskutimeve me bursën.

Tregu STAR, i përuruar në qershor 2019 dhe i projektuar për të mbështetur kompanitë në sektorët e teknologjisë së lartë dhe strategjike në zhvillim, ka lehtësuar kriteret e listimit, por ka miratuar kërkesa më të larta për zbulimin e informacionit.

Postime të ngjashme

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

D V

Policia në Berlin ndalon mbajtjen e dy protestave për koronavirus

D V

Biden mbështet synimin e bjellorusëve për demokraci pas takimit me Tsikhanouskayan

D V

Franca do të kërkojë pasaportën shëndetësore nëpër kafiteri nga 9 gushti

D V

Zyra e Prokurorit në Bosnje inicion rastet e para nën Ligjin për mohim të gjenocidit

D V

Tokio regjistron rekord të rasteve me koronavirus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...