Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kina regjistron 11 raste të reja me COVID-19

Kina ka regjistruar 11 raste të reja me koronavirus.

Kina raportoi 11 raste të reja me COVID-19 më 14 tetor, nga 20 ditë më parë, tha autoriteti shëndetësor i vendit të enjten, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë tha se 10 nga rastet ishin infeksione të importuara me origjinë nga jashtë, krahasuar me 14 një ditë më parë.

Një infeksion i ri lokal u raportua në Qingdao, ku qeveria e qytetit po kërkon të testojë çdo person këtë javë për shkak të rasteve të fundit të lidhura me një spital që trajton infeksionet e importuara.

Komisioni raportoi gjithashtu 23 raste të reja asimptomatike, nga 18 një ditë më parë.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara COVID-19 në territorin e Kinës tani qëndron në 85,622, ndërsa numri i të vdekurve mbeti i pandryshuar në 4,634. /Lajmi.net/

Postime të ngjashme

Presidenti sirian dhe gruaja e tij infektohen me koronavirus

T E

Rregullatori financiar i BE-së goditet nga sulmi kibernetik

T E

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Itali kalon 100.000

T E

Nis shitja e testeve të shpejta COVID-19 në supermarketet gjermane

S.B.

Situatë alarmante në Bosnjë dhe Hercegovinë, 38 të vdekur nga Covid-19

S.B.

Izraeli rihap ekonominë, pasi vaksinoi gati 40% të popullsisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...