Agjencia Zhurnal.mk

Kinë, brenda ditës për Covid-19 testohen 4.8 milion persona

Kina javëve të fundit ka rritur numrin e testeve për koronavirus, kështu që në fund të korrikut janë testuar 4.84 milion njerëz çdo ditë, deklaroi Ministri i Industrisë dhe Teknologjisë Informatike, Vang Xhianping.

Ai deklaroi se afro 5000 institucione mjekësore dhe 38,000 teknikë janë duke kryer testime masive për Covid-19 në të gjithë Kinën, transmetoi CNN.

Në Kinë deri më tani janë infektuar 88,328 njerëz me virusin korona, ndërsa 4677 kanë vdekur, gjithnjë sipas të dhënave nga Universiteti Xhons Hopkins.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...