Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore të ngrira të importuara dolën pozitivë me koronavirus.

Sipas Qendrës për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve, kampionët u morën nga krahët e ngrira të pulës të importuara nga Argjentina dhe këmbët e ngrita të pulës të importuara nga Rusia, shkruan “Xinhua”.

Autoritetet lokale mbyllën kompanitë e lidhura me këtë rast, duke dezinfektuar zonat dhe duke bërë teste të acidit nukleik mbi personat që patën kontakt të drejtpërdrejtë me produktet.

Deri tani, personeli i përfshirë direkt në ngjarje ka rezultuar negativ për Covid-19.

Postime të ngjashme

Pamje si në luftë, tornado goditet Çekinë – disa fshatra janë rrafshuar me tokë, ka edhe viktima

Dafina Vidishiqi

Britaniku 72 vjeç, rezultoi 43 herë pozitiv me coronavirus

Dafina Vidishiqi

“Pasurinë ia la vëllait”/ Biznesmeni i njohur i jep fund jetës me dy plumba, mesazhi që u gjet në makinën e tij

Dafina Vidishiqi

Rreth 300 migrantë mund të kenë vdekur pas përmbytjes së anijes në Jemen

Dafina Vidishiqi

PE miraton rezolutë për të drejtën në abort të sigurt

Dafina Vidishiqi

Ambasadori amerikan kthehet në Moskë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...