Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Kinezët sjellin versionin e ristilizuar të BYD Yuan Pro

Kompania kineze BYD ka prezantuar versionin e ripërtrirë të modelit të tij elektrik Yuan.

Modeli i ristilizuar është emërtuar BYD Yuan Pro, ndërkohë që e veçon pjesa e përparme, dritat e mëdha të pasme dhe enterieri modern me sistem multimedial dhe ekran me prekje prej 10,1 inçësh.

Vetura është e gjatë 4375 mm, e gjerë 1785 dhe e lartë 1680 me rrota prej 16 inçësh (gomat 205\60R16).

Ka elektromotor prej 100 kW dhe 136 kuaj fuqi. Me një mbushje të baterisë mund të kalohen 401 km. \ autoblog

Postime të ngjashme

Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Dafina Vidishiqi

Edhe sa mund të vazhdoni vozitjen, nëse drita në tabelën e kontrollit të veturës tregon se po ju mbaron vaji?

Dafina Vidishiqi

Vetura unike e gatshme t’i dorëzohet pronarit, Bugatti La Voiture Noire u shit për 16.7 milionë euro

Dafina Vidishiqi

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...