Agjencia Zhurnal.mk

“Kisha temperaturë 39.5”, Shefi i Urgjencës Kombëtare flet në Open pasi rezultoi pozitiv me Covid-19

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Brataj me anë të një lidhje skype foli në Open në Top Channel ku tregoi për simptomat e para që iu shafqën atij.

Pjesë nga biseda:

Si ndiheni sot, zoti Brataj?- e pyeti Eni Vasili.

Sot jam mirë, ndërsa të dielën dhe të hënën isha me temperatuarë. Isha me 39.5 temperatuarë të cilën e përballova me paracetamol. Ndërsa sot kam vetëm kollë- tha Brataj.

Nge mendoni se ka ardhur infektimi juaj?- e pyeti Eni Vasili.

Ne mjekët jemi në vijën e parë. Dhe kjo na bën të rrezikuar. Në çdo rast kemi pasur veshjet e posaçme. Në mbledhje kemi qenë me maska. Dihet që nga spërklat virusi përhapet, por mund të ketë edhe ndonjë mënyrë tjetër që se dimë- tha Brataj.

Cili është terapia që po ndiqni doktor?- e pyeti Eni Vasili.

Po trajtohem me antiviralë dhe antibiotikë. Kështu ndihmoj në uljen e teperaturës. Një kontroll për mushkëritë e bëra sot dhe rezultoi pa dëmtime- tha Brataj.

Sa do qëndroni në karantinë?- e pyeti Eni Vasili.

Të paktën për dy javë. Pastaj do shohim. Pjesën më të madhe të familjes e kam jashtë dhe në Vlorë. Këtu kam vetëm një familjar që nuk ka asnjë simptomë dhe është vetëkarantinuar- tha Brataj.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...