Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Kishte fshehur në biznesin e tij drogë, armë dhe fishekë, pranga të riut nga Shijaku

Një i ri nga Shijaku ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi u kap me një sasi droge dhe armë. Burime zyrtare bënë me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Sunday” u bë e mundur arrestimi i 25-vjeçarit me inicialet E.V.

Sasia e drogës u kap në një ambient në pronësi të të riut në Marikaj të Vorës, ku përveç lëndëve narkotike që ishte bërë gati për shitje, u gjetën lëndë plasëse dhe armë zjarri pa leje.

Mësohet se policia ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale një sasi kanabisi, një armë zjarri automatik, 40 fishekë, një sasi lënde plasëse, si dhe sende të tjera të kundërligjshme. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore.

Postime të ngjashme

Aksident i rëndë në Malishevë, vdes një 74 vjeçar

D V

Hyri me thikë në qendrën tregtare në Prizren dhe u kërkoi nga 5 euro fëmijëve të pronarëve, arrestohet i dyshuari me probleme psikike

D V

Gjuajti me armë në aheng familjar, policia i konfiskon armën

D V

Po bashkëjetonte me një të mitur, arrestohet i dyshuari në Ferizaj

D V

Qytetari e lajmëron Policinë për vjedhje, por më pas i zbulohet një rast tjetër

D V

Aksident në Reçic të Madhe dy persona me lëndime të rënda (Foto)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...