Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Kishte ndalë veturën në mes të autostradës, kamioni gjigant për pak sa nuk e godet shoferin rus – i shpëton vdekjes “për një fije floku”

Ky është momenti rrëqethës kur një shofer arrin që për një “fije floku” t’i shpëtojë përplasjes së drejtpërdrejtë nga një kamion, që e godet veturën e tij që e kishte ndalur në mes të rrugës.

Kamera e vendosur brenda një veturë ka kapur momentin, kur kamioni gjigant lëvizte me shpejtësi të madhe në një autostradë në afërsi të qytetit rus Shën Petersburg, ku ishte ndalur një veturë dhe shoferi i saj po qëndronte në rrugë, transmeton Telegrafi.

Videoja është filmuar më 1 tetor, ku shihet se si kamioni e godet veturën e ndalur, e shoferi i saj që ishte jashtë arrin që për një “fije floku” t’i shpëtojë përplasjes.

Pavarësisht se shoferi i kamionit frenon shumë metra para përplasjes, fuqia e madhe bën që veturën e ndalur në rrugë ta shkatërrojë plotësisht.

https://youtu.be/wnezJOMtSTw

Postime të ngjashme

Qeni i shpëton jetën pronarit pasi pësoi goditje në tru

S.B.

Regjistroi një video të drejtpërdrejtë: Një aksidentit që përjetoi, bëhet hit në internet

S.B.

Ky qytet i ‘mërzitur’ në Rusi është i shkretë, temperaturat arrijnë deri në -50 gradë

S.B.

Çfarë fati – BMW mezi shmangu përplasjen me një tufë drerësh

S.B.

Shumë as nuk e dinë që e kanë këtë fobi, a jeni mes tyre?

S.B.

Momenti i frikshëm kur një degë e madhe rrëzohet në tokë, ndërsa një grup muzikantësh performonin në një park të Los Anxhelosit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...