Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Kishte porositur PS5, por në vend të tij i erdhi një qese me oriz

Klientët e Amazon në Mbretërinë e Bashkuar në pritje të dorëzimit të Playstation 5 të ri kanë mbetur të tronditur kur u përshëndetën me qese me oriz në vend të tastierës së lojërave.

Hajdutët duket se kanë vjedhur PS5 para se të dorëzoheshin të enjten dhe të premten e kësaj jave, shkruan Metro.co.um.

Blerësit e zhgënjyer që kishin porositur muaj më parë shkuan në Twitter për të ndarë zhgënjimin dhe konfuzionin e tyre të plotë, pasi zbuluan se konzolla e tyre u zëvendësua me artikuj të ndryshëm, siç ishin ushqimi për mace dhe produkte të tjera, transmeton Telegrafi.

Klientë të tjerë raportuan se paketat ishin shënuar gabimisht si të dorëzuara kur nuk kishin marrë asgjë.

Në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe në SHBA, konsola e lojrave Sony e shumë pritur ka qenë e pamundur që shumë ta marrin atë.

Në një deklaratë duke iu përgjigjur valës së ankesave, një zëdhënës i Amazon tha se po hetonte çfarë kishte ndodhur.

Postime të ngjashme

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

Si ndikon në trupin nëse bëni not 3 herë në javë?

Dafina Vidishiqi

Çiklizmi dhe seksi: A janë çiklistët dashnorët më të mirë?

Dafina Vidishiqi

Çfarë të hani para ciklit për të larguar sikletet dhe shqetësimet e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...