Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Kjo Audi ka një ngjyrë unike dhe të ndjeshme ndaj temperaturës, shikoni se si ndryshon

Kjo Audi është si një sensor nxehtësie, ai i përgjigjet ndryshimit më të vogël të temperaturës.

Në DipYourCar, ata vendosën të luanin me ngjyrat e një Audi-e.

Megjithëse mundësitë janë të pashtershme kur bëhet fjalë për zgjedhjen e nuancave, ata zgjodhën një efekt vërtet të veçantë.

Kjo është një ngjyrë e ndjeshme ndaj temperaturës, e cila bazohet në kristale të lëngshme të ndjeshme ndaj temperaturës që ndryshojnë ngjyrën në varësi të temperaturës, transmeton Telegrafi.

Si rezultat, bojëra të tilla janë shumë më të ndjeshme ndaj ndryshimit të temperaturës sesa ato të bazuara në pigmente termokromike.

Audi mori tetë shtresa të veshjes speciale, dhe pastaj ata e nxorën në diell.

Shpejtësia me të cilën ndryshon ngjyra e makinës është joreale, pothuajse sikur po e shikoni përmes një aparati termik.

Postime të ngjashme

Hennessey zbuloi Camaron – vetura kushton 135 mijë euro dhe për 2.3 sekonda arrin 100 km/h

D V

Mërgimtari nga Zvicra sjell në Gjilan shumë vetura luksoze, në mesin e tyre Bugatti Veyron e cila kushton 1.5 milion euro

D V

Prodhimi serik i veturës elektrike Audi A6 E-Tron pritet të fillojë gjatë vitit të ardhshëm

D V

Fillimi i dekadës që ndryshoi gjithçka, kroati Mate Rimac publikon videon e para 11 viteve – bënte gara nëpër rrugë me BMW-në e tij

D V

Gara e katër veturave të vogla, nga Citroen Ami e deri te Renault Twizy

D V

Garë e ashpër mes F1, Lamborghini Huracan dhe Nissan GT-R

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...