Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Kjo BMW është më e shpejtë në pistë sesa Mercedes AMG GT

Seria 3 BMW është një pikë referimi e klasit, dhe kur vjen nën drejtimin e Alpine, bëhet një nga garuesit më seriozë me katër dyer.

Alpina B3 Sedan nuk është asgjë e re. Ajo u prezantua në fund të vitit 2019 dhe ka dalë në shitje që nga viti i kaluar.

Fillon në Gjermani me një çmim prej 81,250 euro, dhe ofrohet gjithashtu në një version karvani, transmeton Telegrafi.

Teknikat janë gjithashtu të njohura, dhe ata thonë se motori 3.0 twin-turbo six është i mbështetur nga 462 kuaj fuqi dhe 700 Nm, dhe fuqia është në të gjitha rrotat.

Shpejtësinë nga 0 në 100 km / orë e arrin në 3.6 sekonda, dhe shpejtësia maksimale është 303 km / orë.

Për gjithçka tjetër u kujdes nga shoferi i provës Guido Naumann në pistën Sachsenring, ku ai voziti makinën Alpina me një kohë 1: 36.67.

Nëse e vendosim këtë në lidhje me udhëtimet e bëra deri më tani, Alpina është më e shpejtë në pistë sesa, për shembull, Mercedes AMG GT (1.36.80), AMG C63 S (1: 36.96) dhe SLR McLaren (1.37.10), të dhënat janë nga FastestLaps.

Postime të ngjashme

Garë e ashpër mes F1, Lamborghini Huracan dhe Nissan GT-R

D V

Britanikja ndalohet sepse po voziste 209 kilometra në orë – ky është arsyetimi qesharak i saj para policisë

D V

Aston Martin mburret: Shitjet u rritën 224 për qind

D V

Gjermanët vendosën të kondicionojnë rrugët dhe zbuluan pse

D V

Land Rover ka prezantuar modelin e kufizuar të Defender Trophy Edition

D V

Kompania skoceze përdor mbetjet e uiskit si lëndë djegëse për kamionët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...