Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Kjo çantë në formë aeroplani e Louis Vuitton kushton ‘më shumë sesa disa aeroplanë të vërtetë’

Luksozja gjithmonë ka përcaktuar koleksionin e Louis Vuitton dhe e njëjta gjë vlen për linjën e saj të fundit të çantave.

Por një koleksion i ri ka nxitur reagime të shumta, si për pamjen, po ashtu edhe për çmimin.

Për dallim nga “çantat e rregullta”, marka ka prezantuar linjën e saj me një çantë në formë aeroplani.

Në ngjyrë kafe, kjo çantë e udhëtimit është modeluar sipas modelit dhe strukturës së saktë të avionit.

Krijuar nga lëkura, çanta e dorës përmban krahë në të dy anët dhe një “motor” me logon e Louis Vuitton në të gjithë trupin e saj.

Dikush mund të mashtrohet nga forma e tij, por ofron edhe doreza për ta bërë atë një çantë të vërtetë udhëtimi.

Por ajo që ka ra në sy ishte fakti se çanta e çuditshme kishte edhe një çmim goxha të lartë – hiq më pak se 39,000 dollarë, përcjell Telegrafi.

Dhe kjo “çantë e nivelit të lartë” ka bërë mjaft bujë në mediat sociale dhe ka marrë reagime të ndryshme.

Ndërsa disa janë të kënaqur me modelin e saj interesant, të tjerët janë të zhgënjyer me çmimin e saj të tepruar.

Disa përdorues të internetit madje kanë thënë që ata mund të blejnë një avion për një çmim shumë më të ulët.

Postime të ngjashme

Fitoi 21.5 milionë euro në loto, por humb aksidentalisht biletën në rrobalarëse

S.B.

Piceria me “furrë” vullkanike, në temperaturë 1 mijë gradë celsius

S.B.

Shitet në ankand diamanti më i madh në histori, vlera e tij kap vlerën e 14 milionë dollarëve

S.B.

Kjo është macja fatlume – posedon lodra, vepra arti, shtrat dhe televizion

S.B.

Pandemia i ndau vëllezërit binjakë nga Suedia, kështu që ata janë në kufi çdo ditë dhe takohen me njëri-tjetrin

S.B.

Burri humbi unazën e martesës gjatë pushimeve, tani atë e mban me krenari një peshk

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...