Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Kjo është autolarja më e madhe në botë

Autolarja më e madhe në botë ndodhet në Frankfurt, Gjermani.

Kapaciteti ditor i kësaj autolarje është 4,000 vetura dhe punëson më shumë se 100 punëtorë, transmeton Telegrafi.

Sipas Autoblog, i gjithë sistemi ka pompa speciale që rrisin presionin e ujit nga furnizimi me ujë, dhe janë instaluar pajisje për trajtimin e ujërave të ndotura, të cilat riciklojnë ujin e përdorur dhe e kthejnë atë në sistem.

Vetëm mjetet e tharjes së makinave konsumojnë 6,000 kWh energji elektrike në ditë, që është afërsisht konsumi i dy familjeve në vit.

Postime të ngjashme

Huawei ka në plan të prodhojë vetura elektrike dhe e para mund të mbërrijë këtë vit

S.B.

Aston Martin do të elektrifikojë 90% të modeleve deri më 2030

S.B.

Këto janë gjëra që Hyundai i ri mund ti bëjë, kurse Tesla jo

S.B.

Si duket flota e makinave të Elon Musk?

S.B.

Kjo është logo e re e Peugeot

S.B.

Mini Cooper i ridizajnuar me 5 dyer arrin në mars

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...