Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Kjo është barishtja që zvogëlon rrezikun e kancerit dhe parandalon plakjen e trurit

Rozmarina është një barishte e shijshme që shton shijen në pjatën tuaj.

Por përveç që e çon kuzhinën tuaj në nivelin tjetër, gjithashtu ka një numër përfitimesh të jashtëzakonshme shëndetësore që mund të bëjnë gjithçka, nga rritja e funksionit tuaj njohës deri në ndalimin e shenjave të inflamacionit në gjurmët e tyre.

Çfarë është rozmarina?

Rozmarina është një bimë që lidhet ngushtë me bimë të tjera si rigoni, trumza dhe borziloku. Është e pasur me antioksidantë që luftojnë radikalet e lira – sulmojnë dhe dëmtojnë qelizat për të përshpejtuar procesin e plakjes.

Është gjithashtu e lidhur me disa aspekte të shëndetit të përgjithshëm të trurit, duke përfshirë përmirësimin e kujtesës dhe përqendrimit , përmirësimin e mbrojtjes së qelizave të trurit dhe parandalimin e shenjave të plakjes neurologjike.

Studimet e hershme tregojnë prova se ajo madje mund të ndihmojë në largimin e shenjave të Alzheimerit, megjithëse duhet të kryhen më shumë kërkime.

Për më tepër, barishtja përmban një përbërje të fuqishme të quajtur acid karnozik, i cili shkencëtarët kanë zbuluar se mund të ngadalësojë rritjen e qelizave kancerogjene dhe madje të ndalojë formimin e tumorit në radhë të parë.

Postime të ngjashme

Dermatologët: Nuk janë agrumet, një perime ka funksion të trefishtë kundër rrudhave

D V

Kura për tensionin dhe aneminë – Panxhar me hudhër dhe vaj ulliri

D V

Pas sulmit në zemër ilaç është… seksi?

D V

Erëza e zakonshme që kontrollon sheqerin dhe zvogëlon inflamacionin

D V

Ministria e Shëndetësisë thotë se është rritur interesimi për vaksinim kundër COVID-19

D V

Fara pjepri për rigjenerimin e veshkave; Kura që ju duhet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...