Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Kjo është ELA ylli më premtues i botës së muzikës

Zhurnal Ads

Quhet Elita Ejupi dhe zëri i saj është engjellor, si zë që vjen nga qielli. Këngëtarja e re dhe me zë të mrekullueshëm, me origjinë është nga Kosova, por që ka lindur e është rritur në Liège e Belgjikes, pasi prindërit e saj kanë emigruar atje në vitin 1990.

Elita është në vitin e tretë të shkollës së mesme Saint Louis, ndërkohë prej tre vitesh është edhe në Akademinë e Muzikës në Liège.

Elita këndon aq bukur, saqë komplimentet nuk i mungojnë asnjëherë. Ajo, duket se do të jetë ylli i ardhëshëm i muzikës.

Elita Ejupi këndon mjeshtërish këngët e Dua Lipes, Beyonce, Celine Dion, ndërkaq këngëtaret shqiptare që i pëlqen më shumë janë Dhurata Dora e Elvana Gjata.

Këngëtarja e re, ka marrë pjesë në konkurse të ndryshme regjionale dhe së shpejti do të marrë pjesë në konkurse internacionale.

Së fundi ka sjell si cover këngën “Tavolina e mërzisë” të Elvana Gjates:

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rowan Atkinson thotë se nuk i pëlqente ta luante Mr. Bean-in dhe është i lumtur që ai rol ka marrë fund

S.B.

Bleona Qereti iu bashkohet në Amerikë shqiptarëve që po mbështesin Trumpin për president

admin

Afërdita Dreshaj në pritje të ëmbël, zbulon gjininë

admin

Dhjetë aktoret më të paguara të vitit 2020- Sofia Vergara kryeson listën

admin

Vjen “Pray” nga Amar, njihuni me reperin e ri shkupjan

T E

Adriana reagon pas mesazheve që mori për lidhjen me 21-vjeçarin afrikan

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...