Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kjo është gjendja shëndetësore e inferimerit që u sulmua dje me thikë

Zhurnal Ads

Infermieri F.B i sulmuar me thikë dje u sulmua dje me thikë gjatë një intervenimi në QKUK, por gjendja e tij mbetet stabile.

Kjo u bë e ditur përmes një njoftimi për media nga SHSKUK, ku thuhet se ai sot u vizitua nga ushtruesi i detyrës së Drejtorit të SHSKUK, Valbon Krasniqi.

“Duke i uruar shërim të shpejtë, u urua që ky të jetë rasti i fundit dhe institucionet kompetente të ndërmarrin masa që sulmuesit e punëtorëve shëndetësorë të dalin para drejtësisë.”, thuhet mes tjerash në këtë postim.

Postimi i plotë:

Dr. Valbon Krasniqi, ushtrues i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, i shoqëruar ga Kryetari i Federatës Sindikale të Shëndetësisë, Blerim Syla, Kryetari i Sindikatës së Infermierëve, Fitim Havolli, përfaqësuesi i Odës së infermierëve, Muharrem Arifi dhe Flutura Sinani, nga Shoqata për të drejtat e pacientëve, kanë vizituar sot infermierin F. B, i sulmuar dje me thikë, cili pas intervenimit kirurgjik po vazhdon trajtimin mjekësor në QKUK. Infermieri ishte vizituar edhe ditën e djeshme, menjëherë pas sulmit.

Ata gjatë vizitës shprehen keqardhje lidhur me sulmin, duke i ofruar mbështetjen e këtyre institucioneve për infemierin.

Duke i uruar shërim të shpejtë, u urua që ky të jetë rasti i fundit dhe institucionet kompetente të ndërmarrin masa që sulmuesit e punëtorëve shëndetësorë të dalin para drejtësisë.

Poashtu, është kërkuar mbrojtje institucionale për të gjithë punonjësit shëndetësorë.
Infermieri ka gjendje shëndetësore stabile.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Sa më shumë që po vonohet votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike, kriza po thellohet”

admin

Pamje: Salih Mustafa me maskë para Gjykatësve të Speciales

admin

Gjashtë pacientë me COVID-19 ndodhen në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

admin

Policia e Kosovës shqipton 623 tiketa për mosrespektim të Ligjit anti-COVID

S.B.

Osmani: Me Serbinë dialogojmë vetëm për njohje

S.B.

Kosovë, Nisma Socialdemokrate me 10 deputetë, Grupi do të quhet NISMA-AKR-6 plus

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...