Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Kjo është makina më e gjatë në botë dhe është pronë e një sheiku

Ideja e makinave të mëdha vjen nga Amerika, por ato pëlqehen edhe në vendet e tjera. 

Kamionët e mëdhenj janë një markë tregtare e Amerikës, por më i madhi duket se është në një vend tjetër.

Atë e ka sheik Hamad bin Hamdan Al Nahyan.

Baza e makinës është Dodge Ram 4500, por ajo është zgjatur në mënyrë drastike, transmeton Telegrafi.

Pjesa e pasme është e gjatë 4.88 metra, ndërsa boshti i rrotave është 5.2 metra i gjatë.

https://www.instagram.com/p/CCyBOtGgNoq/?utm_source=ig_web_copy_link

Dhe nëse po mendoni pse sheiku vendosi për këtë lloj ndryshimi, përgjigjja më e mirë është sepse ai mundet.

Dhe po, ky sheik zotëron koleksionin më të madh të automjeteve 4×4 në botë.

https://www.instagram.com/tv/CAsnDWMgSG4/?utm_source=ig_web_copy_link

Postime të ngjashme

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

Universiteti i Kentuckyt gabimisht u dërgon 500 mijë mesazhe pranimi nxënësve

S.B.

Pas një viti gjen telefonin në liqenin e tharë në Tajvan

S.B.

Gjenden dëshmi “të forta” për ekzistencën e forcës së re natyrore

S.B.

Akulli rreth Antarktikut mund të shembet nëse temperaturat globale rriten për 4 gradë celsius

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...