Kjo është shenja më zemërgjerë e horoskopit

”Folu butësisht njerëzve! Tregoje mirësinë në fytyre, në sy, në buzëqeshjen tënde, në ngrohtësinë e buzëqeshjes tënde, gjithnjë të kesh buzëqeshje gazmore! Jep jo vetëm kujdesin, por edhe zemrën!”. Fjalët e të madhes Nënë Tereza mund të tingellojnë si slogan i ndonjë fushate humanitare, mirëpo nuk është kurrë vonë për të dhuruar pak dashuri, mirëkuptim e mbështetje aty ku kanë nevojë për to. Dhe këtë gjë e dinë më mirë se kushdo tjetër shenja e mëposhtme, e cila konsiderohet edhe si më zemërgjera e horoskopit.

 

DASHI: Të lindurit nën shenjën e parë të zodiakut shquhen për karakterin e tyre të fortë dhe vullnetin e paepur që i dallon nga të tjerët, por në të njëjtën kohë edhe për zemrën e tyre të madhe. Ndoshta mund të mendoni që Dashi është egoist, i ftohtë dhe kalkulator, por përkundër natyrës konkurruese dhe zakonit për të arritur atë që dëshirojnë me të gjitha mjetet, kujdeset thellë për fatin e të njohurve dhe të afërmve të tij.

Dashi mund të mburret me fitoren e tij të papërballueshme dhe në të njëjtën kohë të shkojë për të punuar si vullnetar për të pastrehët. I pëlqen që t’i zgjasë dorën njerëzve në nevojë, si dhe bëjnë çmos për t’ju ndihmuar nëse jeni në telashe.

Pas kësaj shenje fshihet një zemër e butë dhe e madhe që do ta kishte zili kushdo. /revista.living

Related posts

Këto janë shenjat që iu qëndrojnë gjithmonë besnike premtimeve të veta

D V

FATI YT/ Horoskopi 6 shtator 2021

D V

Mund të ngeleni pa kafe; Ja si ka ndikuar pandemia dhe çfarë po ndodh me pijen më të dashur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com