Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Kjo shtëpi në Pensilvani është “ëndrra e çdo koleksionuesi të makinave”

Blerja e shtëpisë mund të jetë një detyrë e thjeshtë, por nëse jeni një “koleksionuisi makinash” dhe keni disa të tilla, kjo mund të jetë një dhimbje koke.

Pra, cila do të ishte shtëpia juaj e fundit e ëndrrave në një rast të tillë?

Cilado qoftë zgjedhja juaj, ndoshta nuk do të ishte “më e përshtatshme” se kjo shtëpi për shitje në Pensilvani.

Por nëse mendoni se kjo pronë masive nuk vjen me një çmim të lirë, mirë, keni të drejtë.

Kjo pasi që ajo vlerësohet hiq më pak se 1,750,000 dollarë.

Sidoqoftë, për ata që kanë para, sigurisht që ia vlen.

Vetë shtëpia ndodhet brenda një prone prej 30 hektarësh që strehon shtigje për shëtitje, gjueti dhe kalërim.

Por ajo që do të zgjojë interesin e “meraklive të veturave” është garazhi i tij që mund të strehojë deri në 25 automjete.

Në këtë pronë, tri vetura të preferuara do të kenë “një shtëpi të veçantë brenda shtëpisë”.

Postime të ngjashme

Për 40 vjet, kjo veturë ka kaluar vetëm 39 kilometra – dhe jo të gjitha nga pronari i saj

Dafina Vidishiqi

Timoni i ri dhe i pazakontë i Teslas

Dafina Vidishiqi

Ai mori me qira një Ferrari të ri, dhe e ktheu të prishur

Dafina Vidishiqi

Ferrari njoftoi një veturë të re revolucionare sportive për në fund të qershorit

Dafina Vidishiqi

Porsche 911 GT3 aktual mori një version më të rehatshëm Touring

Dafina Vidishiqi

Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...