Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Kjo tavolinë do të jetë gjithmonë e rezervuar për ty”, Nusret veçon tavolinën e preferuar të Maradonës në restorantin e tij

Zhurnal Ads

Ikona argjentinase e futbollit, Diego Maradona, është larguar të mërkurën nga kjo jetë.

Ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Tigre, afër Buenos Airesit, pas një sulmi në zemër në moshën 60 vjeçare.

Duke lënë prapa një karrierë legjendare dhe tejet të suksesshme në futboll, Maradona u shua nga kjo jetë duke u kujtuar nga figura të shumta publike.

Një ndër ta është edhe kuzhinieri turk me famë botërore, Nusret Gokce, i cili ka pasur rastin të gatuajë disa herë për argjentinasin.

Në nderim të tij, Nusret, ka rezervuar si të veçantë një nga tavolinat e tij në restorantin e tij në Dubai, për të kujtuar përjetësisht futbollistin legjendar.

Ai ka publikuar një video të tavolinës së preferuar të Maradonës, mbi të cilën tashmë ka vendosur portretin e tij përkujtimor dhe një pllakatë ku shkruhet “e rezervuar”.

“Kjo ishte tavolina jote e preferuar Maradona. Tavolina është rezervuar gjithmonë për ty. U prehsh në paqe legjendë”, ka shkruar Nusret Gokce në Instagram.

Ndërkohë, postimi është shoqëruar me komente të shumta nga fansat, të cilët e kanë çmuar lartë nderin dhe respektin e kuzahinierit për futbollistin tashmë të ndjerë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Artistja Gjyste Vulaj me plot shije e bardhësi festive në shtëpinë e saj

T E

Dua Lipa zgjedh skuadrën e saj në FIFA 21, inkuadron tre futbollistët nga Kosova në formacionin e saj

S.B.

Filmi “Vulë” me regji nga Valmir Tertini, fiton dy çmime në “Chauri Chaura International Film Festival”

S.B.

Rihanna shkakton irritim te komuniteti mysliman – përdori vargjet e shenjta islamike të hadithit në sfilatën e të brendshmëve

admin

Oriola duket e parezistueshme në setin e ri, fustani i zi ia thekson format trupore

S.B.

Melinda interpreton drejtpërdrejt refrenin e “Mëkatare”, nuk mungojnë lëvizjet joshëse

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...