Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Klerikët fetarë: Qëndroni pranë familjes dhe respektoni masat

Shkup, 30 dhjetor, zhurnal.mk – “Të respektohen masat dhe të festohet në mënyrë të përgjegjshme”, porositën sot klerikët e bashkësive fetare dhe drejtori i Komisionit për marrëdhënie me bashkësitë fetare Darijan Sotirovski, të cilët realizuan takim në Klubin e deputetëve në Shkup.

Në takim morën pjesë kryepeshkopi Stefan, kryetari i BFI-së Shaqir Fetahu, peshkopi Kiro Stojanov dhe Marjan Dimov.

“Të festojmë përgjegjshëm, të jemi në rrethin e familjeve dhe t’i shmangim tubimet, përveç kur është e patjetërsueshme, por me respektim të masave”, thanë liderët fetarë.

Ata në takim diskutuan edhe për reformat në arsimin fillor, dhe kërkuan nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës t’i përfshijë ata në diskutimin publik për propozim-ndryshimet.

Postime të ngjashme

Gashi: Alternativa do të hynte në Qeveri, por pa BDI-në

R Zh

Musliu: Në Maqedoni nga viti 1990 gjithmonë diçka është tensionuese

T E

Pandemia rriti çmimin e barnave dhe shërbimeve mjekësore

T E

Heshtje në BDI për dorëheqjen e Mexhitit?

R Zh

Remzi Mehmedi: Tetë njësi zgjedhore siç është edhe ndarja e rajoneve zhvillimore

T E

Ulet numri i kurorzimeve për shkak të pandemisë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...