Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Klima: Biden duhet të korrë sukses, aty ku Obama dështoi

Sivjet kemi nevojë për një premtim më të guximshëm për shpëtimin e planetit tonë.

Që nga fillimi i vitit 1995 dhjetëra mijëra ekspertë për çështjen e mjedisit e klimës, aktivistë të shumtë nga të gjitha profilet nga e gjithë bota janë bashkuar në fundvitin që sapo kaloi, njofton HS, transmeton RTKLive.

Gjatë dy javëve kanë organizuar kongres për të trajtuar çështjen e klimës dhe mjedisit.

Në këtë kongres është diskutuar shumë, me një auditor të gjerë, për fatin e globit tonë.

Por ajo që konsiderohet si më e rëndësishmja për klimën këtë vit është ajo që Shtetet e Bashkuara pritet që të bëjnë: Biden duhet të korrë sukses, aty ku Obama dështoi./RTKLive

Postime të ngjashme

Së paku 33 të vdekur në protestat në Birmani

T E

Njeriu që i shpëtoi tragjedisë me aeroplan

T E

Irak, sulm me raketë në një bazë usahtarake amerikane

S.B.

Raportet: Gjermania do të përgjojë partinë e ekstremit të djathtë AfD

S.B.

Ministri i Jashtëm Di Maio shpreh solidaritetin e Italisë ndaj Greqisë për tërmetit që tronditi sot vendin

S.B.

Partia e kryeministrit hungarez, Viktor Orban largohet nga grupi i Partive Popullore Evropiane

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...