Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Klinë: Zbulohen eshtrat që dyshohet se janë të dy personave, flet dëshmitari që e lajmëroi policinë

Në fshatin Pogragjë të Klinës dje nga banorët e atyshëm janë gjetur disa mbetje mortore, që dyshohet se janë të dy personave.

Ato janë zbuluar pas gërryerjes nga ana e ujësjellësit në një pjesë rurale të fshatit.

Veton Toplanaj është njëri nga dëshmitarët që kishte hasur në këto mbetje.

“Kemi dal për shëtitje dhe rastësisht kur jemi kthyer i kemi parë skeletet e dy personave. Pastaj e kemi lajmëruar policinë, të cilët kanë ardhur në vendin e ngjarjes dhe kanë bërë verifikimin, e më pas kanë ardhur edhe ekipe të tjera”, deklaroi ai.

Mbetjet mortore janë marr për analiza të mëtutjeshme që të dihet më në detaje se të kujt janë dhe se cilës periudhë i takojnë.

Këtë e konfirmoi edhe rreshteri Zaim Gashi.

“Diku rreth orës 13:00 kemi marr informatë prej një qytetari, ndërsa rreth orës 17:00 ekipet përkatëse i kanë marr disa mbetje mortore që mbetet për t’u vërtetuar se cilës periudhë të luftës i takojnë apo a janë saktësisht mbetje mortore të njerëzve”, tha ai.

Postime të ngjashme

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës: I domosdoshëm lidershipin i SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi

N E

Padia për gjenocid kundër Serbisë do të marrë shumë kohë

N E

Krerët e shtetit në iftar me udhëheqësit e Bashkesisë Islame

N E

Liburn Aliu: Nuk mund të ketë marrëdhënie normale me Serbinë pa vendosur reciprocitet

N E

Cila do të jetë qasja ndaj politikës së jashtme dhe raportin me Shqipërinë në programin e qeverisë Kurti

N E

Në Kosovë nesër fillon vaksinimi kundër KOVID-19 i personave mbi 65-vjeçar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...