Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Klopp: Ai i Realit nuk mund të quhet stadium, në kthim do të shohin një stadium të vërtetë

Duke qenë se luhet pa tifozë dhe se Santiago Bernabeu është nën rikonstruksion, Real Madrid nga fundi i sezonit të kaluar dhe në vazhdim të sezonit aktual, ka vendosur të luajë në Alfredo Di Stefano. Kjo fushë përdoret nga ekipi i të rinjve, por që tashmë është bërë edhe impianti i të besuarve të Zinedine Zidane.

Megjithatë, ajo fushë nuk i ka lënë aspak shije të mirë Jurgen Klop, pas disfatës së mbrëmshme të të kuqve me rezultatin 3-1. Tekniku gjerman është shprehur se ajo e Realit nuk mund të konsiderohet stadium i vërtetë dhe se në kthim do të shohin Anfield.

“Në kthim do të jetë një detyrë e vështirë për Real Madrid, me ose pa publik në Anfield.

Dje ishte shumë e çuditshme sepse ishte një tjetër situatë, ai nuk është stadium. Përkundrazi, Anfield është një stadium i vërtetë dhe për ne do të jetë shumë më mirë”, u shpreh Klopp.

Postime të ngjashme

Modric: Anglia është njëra ndër favoritet për “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Panik tek Venezuela, 5 lojtarë rezultojnë pozitivë me COVID-19 para ndeshjes me Brazilin në Copa America

Dafina Vidishiqi

Bale: Unë kontribuoj edhe kur nuk shënoj, objektivi ynë është të fitojmë ndeshjet

Dafina Vidishiqi

Xhaka është gati për “Euro 2020”, paralajmëron Uellsin

Dafina Vidishiqi

“A është vendi i duhur për mua?” – Mbappe shton spekulimet për të ardhmen e tij te PSG

Dafina Vidishiqi

Italia vazhdon spektaklin, Insigne realizon golin e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...