Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Klopp: Kjo është një ditë e re e vështirë për të gjithë në Liverpool

Jurgen Klopp pranoi se ai thjesht nuk di se si ta nxjerrë ekipin e Liverpoolit nga letargjia pas humbjes së gjashtë radhazi në shtëpi. Liverpool humbi në “Anfield” dhe nga Fulham (0: 1), dhe më parë ata mbetën me ‘duar të shkurtra’ në seri kundër Burnley, Brighton, Manchester City, Everton dhe Chelsea. Skuadra e tij thjesht nuk duket si ajo që mposhti kundërshtarët e saj sezonin e kaluar, kur “të kuqtë” arritën titullin e kampionit pas 30 vjetësh.

Ata aktualisht janë në vendin e shtatë me 43 pikë, të ndjekur nga një luftë e vështirë për pozitën në mesin e katër më të mirëve dhe një vend që të çon në Ligën e Kampionëve.

Nëntë humbje në një sezon, kjo është shumë për ekipin kampion.

“Unë nuk e di nëse Fulham dëshironte të fitonte më shumë, është e lehtë të na gjykosh tani. Mirë, ata fituan, kështu që ata donin më shumë. Unë nuk mendoj se dëshira është një problem. Ka të bëjë me besimin, ne nuk kemi pasur një vrulli këtë sezon., dhe ju mund ta shihni atë. Djemtë kanë cilësi në vetvete, por ata nuk e tregojnë atë për momentin. Do të ishte një kryevepër të ndryshonte gjithë këtë brenda natës. Për fat të mirë, ne kemi një konkurs tjetër në tre ditë , Unë shpresoj se do të tregojmë një fytyrë tjetër,” tha strategu i Liverpoolit.

Klopp tha se edhe disa lojtarë të skuadrës ndihen të lodhur.

“Ne duhej të ndryshonim dhe të kombinoheshim sot, disa nuk ishin në gjendje të luanin pas ndeshjes me Chelsea. Unë nuk kam pse të flas për atë për të cilën po luftojmë, mjafton të luajmë për tre pikë. Ne duhet të fitojmë, ne do të përpiqet. Kjo është një ditë tjetër e vështirë për të gjithë ne,” pranoi Klopp.

Liverpool do të takohet me Leipzig në Ligën e Kampionëve të mërkurën dhe ka një avantazh prej 2:0 nga ndeshja e parë.

Postime të ngjashme

Juventus me komunikatë zyrtare konfirmon besimin e plotë te projekti i Superligës Evropiane

Z H

Zyrtare: Ac Milan komunikon tërheqjen nga SuperLiga

Z H

Juventusi planifikon të rikthejë Moise Kean

Z H

Befasi, Mourinho mund ta drejtojë skuadrën e njohur evropiane

Z H

Koeman e do në skuadër Memphis Depay

Z H

Zbulohen detajet e kontratës së Alabas me Real Madrid

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...