Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Klopp: Nuk ishte futboll i bukur, por i morëm tri pikët

Zhurnal Ads

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka pranuar se skuadra e tij nuk zhvilloi futboll të mirë në fitoren prej 1-0 kundër Ajaxit në Ligën e Kampionëve.

Falë autogolit të Nicolas Tagliafico, Redsat arkëtuan pikë të plota në përballjen e parë të fazës grupore që u zhvillua në Amsterdam ArenA.

Strategu gjerman e ka të qartë se ekipi i tij është dashur të luante shumë më mirë, por është shprehur i kënaqur vetëm për tri pikët.

“Ishte mirë që e fituam ndeshjen. Kjo është e rëndësishme. Mendoj se të dyja skuadrat kanë munduar të luajnë më mirë”.

“Nuk i shfrytëzuam rastet tona që ishte e turpshme. Ajaxi e pati një të mirë që e goditi shtyllën. Kur je 1-0, gjëra të tilla mund të ndodhin, por në përgjithësi jam i kënaqur me ndeshjen”.

“Nuk ishte futboll i bukur, por i deshëm tri pikët dhe i morëm”, ka deklaruar Klopp për BT Sport.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Arrihet marrëveshja mes Real Madridit dhe David Alabas

Z H

Interi shumë pranë transferimit të Jesse Lingard

Z H

Raif Musa – garues dhe trajner në Gjeneratën e Republikës

A.S.

Reagon Solskjaer pasi Pogba sërish shprehi dëshirën për të luajtur në Madrid

admin

Seferi: Për Shqipërinë e jap maksimumin gjithmonë

E.E.

Juve e do Van de Beekun

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...