Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Klopp për golin e Alisson: E kemi shikuar dhjetë herë në zhevshtore

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka folur pas fitores 1-2 ndaj West Bromit, ku është ndalur tek goli i Alisson Becker në minutën e fundit të ndeshjes.

Trajneri gjerman tha se pjesa e tij tek ky gol ishte se nuk e ndaloi brazilianin të shkonte në sulm dhe për këtë ai dukej mjaft i lumtur.

Klopp tha se ky ishte një gol i jashtëzakonshëm, dhe sikur ta shënonte Olivier Giroud të gjithë do të flisnin për këtë dhe kështu kërkon që edhe goli i portierit të trajtohet në të njëjtën mënyrë.

Pas kësaj fitore Reds vazhdojnë në pozitën e pestë, një pikë më pak se Chelsea duke mbajtur kështu gjallë ëndrrën për një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...