Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Aston Villa është duke kërkuar që të përforcohet në fazën e sulmit dhe Milot Rashica është sërish një prej objektivave kryesore.

Reprezentuesi i Kosovës ishte i lidhur me një kalim te skuadra angleze në verën e vitit të kaluar dhe në janar të këtij viti, por që kjo lëvizje nuk ndodhi.

Sipas mediave angleze, Aston Villa është duke monitoruar 24-vjeçarin dhe mund të tentohet transferimi i tij gjatë afatit kalimtar të kësaj vere.

Klubi anglez është gati të paguajë deri në 25 milionë euro për futbollistin që mbron ngjyrat e Kosovës.

Kontrata e futbollistit nga Vushtrria me Werder Bremenin është e vlefshme deri më 30 qershor të vitit 2022.

Postime të ngjashme

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

Edhe pse pa faj, Ibrahimoviç shpëton vetëm me 1 ndeshje mos lojë

Z H

Ramos rezulton pozitiv ndaj Covid

Z H

NBA/ Curry parakalon legjendën Chamberlain, bien Lakers

Z H

Man Utd dhe Juventus konsiderojnë shkëmbimin Pogba – Ronaldo

Z H

Mbrojtësi i Bajernit beson në përmbysje të rezultatit në Paris

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...