Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Koalicioni (ABEOK) ka bërë kërkesë ankimore në KQZ, kërkojnë që të pajisen me vendimin për votimin e shqiptarëve jashtë vendit

Koalicioni Aleanca Ora Kombëtare – Emigracioni – Bashkimi Popullor dhe Konservatorët (ABEOK) ka bërë kërkesë ankimore në KQZ ditën e sotme, ku kërkojnë që të pajisen me vendimin e Komisionit për votimin e shqiptarëve jashtë vendit në zgjedhjet e 25 prillit.

Në kërkesë thuhet se e kanë bërë një kërkesë të tillë edhe më parë por nuk kanë marrë asnjë përgjigje.

Koalicioni “ABEOK” kërkojmë detyrimin e komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për të na pajisur me vendimin e tij për votimin nga jashtë shtetit të qytetarëve të Republikës së Shqipërisë në zgjedhjet e datës 25/04/2021 për kuvendin Republika e Shqipërisë dhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më sot datë 09.05.2021 nuk ka kthyer përgjigje zyrtare koalicionit ‘ABEOK’”, thuhet në kërkesën e bërë.

Postime të ngjashme

Një i vdekur dhe 8 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Shqipëri, mbi 848 mijë vaksinime antiCOVID nga fillimi i fushatës

Dafina Vidishiqi

Manastirliu publikon shifrat: Sa vaksinime u kryen në 24 orët e fundit në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

REL: Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Veriut, së shpejti të sigurta nga koronavirusi

Dafina Vidishiqi

Lulzim Basha takohet me Sorecën pas rizgjedhjes si kryetar i PD

Dafina Vidishiqi

Gripi i shpendëve, ndalohet tregtimi në rrugë

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...