Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kodi zgjedhor brenda 30 shtatorit, zbardhet projektvendimi dhe grupi i punës

Kodi i ri zgjedhor duhet të hartohet brenda 30 shtatorit. Maxhoranca do të miratojë sot në Komisionin e Ligjeve ngritjen e grupit të punës për hartimin e ndryshimeve ligjore që rrjedhin nga ndryshimet kushtetuese të 30 korrikut, hapja e listave të kandidatëve për deputet si edhe formula e koalicionit parazgjedhor.

Sipas projektvendimit që do të miratohet pas pak, ky grup pune do të përbëhet nga Damian Gjiknuri dhe Klotilda Bushka nga ana e maxhoranës dhe Korab Lita nga ana e opozitës parlamentare dhe afat do të kenë pjesën e mbetur të muajt shtator. / Elda Menga/

Postime të ngjashme

Kryemadhi: Uragani i 25 prillit do ta shkulë Rilindjen

N E

Shqipëria do të marrë vaksinën ruse Sputnik V

N E

Manastirliu: Nis vaksinimi i dializantëve dhe grupeve më të rrezikuara

S.B.

Balla me të rinjtë në Librazhd: Puna sapo ka filluar, ky është vetëm fillimi

S.B.

Floriana Garo: Më 25 prill, Shqipëria do të zgjedhë Lulzim Bashën

S.B.

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...