Shqipëri

Kodi zgjedhor brenda 30 shtatorit, zbardhet projektvendimi dhe grupi i punës

Zhurnal Ads

Kodi i ri zgjedhor duhet të hartohet brenda 30 shtatorit. Maxhoranca do të miratojë sot në Komisionin e Ligjeve ngritjen e grupit të punës për hartimin e ndryshimeve ligjore që rrjedhin nga ndryshimet kushtetuese të 30 korrikut, hapja e listave të kandidatëve për deputet si edhe formula e koalicionit parazgjedhor.

Sipas projektvendimit që do të miratohet pas pak, ky grup pune do të përbëhet nga Damian Gjiknuri dhe Klotilda Bushka nga ana e maxhoranës dhe Korab Lita nga ana e opozitës parlamentare dhe afat do të kenë pjesën e mbetur të muajt shtator. / Elda Menga/

Postime të ngjashme

Aksidenti me dy të vdekura në Thumanë, arrestohen dy shoferët

S.B.

Rama opozitës: Nuk i duheni as dreqit

S.B.

Serbia “të ndalë fshirjen e adresave të shqiptarëve në Luginë të Preshevës”

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...