Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kodra e Diellit pa rrymë elektrike, nuk punojnë ski-liftet

Tetovë, 30 janar – Në Kodren e Diellit në Tetovë nuk ka energji elektrike, me çka si pasojë edhe ski liftat dhe teleferiku nuk punojnë, raporton TV21.

Sipas informacioneve të para, bëhet fjalë për një defekt që kanë shkaktuar reshjet e borës.

“Për shkak të rreshjeve të dëborës në Kodrën e Diellit, një pemë e rënduar nga bora ka rënë mbi largpërçuesin me çka ka shkaktuar defekt. Ekipet e Elektrodistribuimi menjëherë dolën në terren dhe punojnë që defekti të mënjanohet për periudhë shumë të shkurtë”, thonë nga EVN.

Postime të ngjashme

Pendarovski: Armata është e gatshme të intervenojë kudo

Z H

Në manifestimin “Dita e Republikës” në Krushevë, në prezencën e Ahmetit dhe Grubit gjuha shqipe u la në “harresë”, reagojnë funksionar të BDI-së

R Zh

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

Deputetët ikin për pushime, zgjedhjet lokale do të shpallen më 6 gusht

Z H

RMV/ 37 raste të reja me Covid

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...