Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Koeman: Do të doja që Dembele të qëndrojë te Barcelona

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka treguar që është i hapur për rinovimin e kontratës së sulmuesit Ousmane Dembeles.

Francezi dje realizoi gol në minutën e fundit për të siguruar fitoren ndaj Real Valladolidit.

Me 12 muaj kontratë të mbetur, ish ylli i Dortmundit është i lidhur me kalimin në Itali ose Angli.

Pavarësisht spekulimeve, Koeman konfirmoi se dëshiron ta mbajë 23-vjeçarin në Kataluni.

“Do të doja që Dembele të qëndrojë, është lojtar i rëndësishëm për ne”.

“Ai tregoi vetën me lojën dhe golin. Çelësi është që fizikisht është përmirësuar dhe ka luajtur disa ndeshje radhazi”, tha ai.

Këtë edicion Dembele ka realizuar 10 gola në të gjitha garat.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...