Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Koeman tregon pse nuk luajti Dembele, i preferon Pedrin dhe Trincaon

Ousmane Dembele është i lirë të largohet nga Barcelona.

Ai nuk luajti asnjë minutë në fitoren 3-0 të Barçës në udhëtim te Celta Vigo, atje ku nuk kishte fituar klubi katalunas që nga viti 2015.

Arsyeja se përse Dembele nuk luajti, sipas trajnerit Ronaldo Koeman, është sepse ardhjet e reja, Pedri dhe Trincao – mund të kontribuojnë më shumë se francezi edhe në fazën defensive.

Një sinjal se Koeman nuk llogarit shumë në objektivin e Manchester United dhe në njëfarë mënyre, i ka dhënë dritën e gjelbër që të largohet, duke thënë se e ardhmja e tij “varet nga ai dhe klubi”.

Pse 23-vjeçari u la në stol? “Mendoj se Pedri dhe Trincao mund të kontribuojnë më shumë defensivë se sa Dembele, për këtë ata luajtën”.

Postime të ngjashme

Dihen të gjitha çiftet e 1/8 në Euro 2020, na presin super ndeshje në këtë fazë – dy finale para finales

Dafina Vidishiqi

Notat e lojtarëve: Portugalia 2-2 Franca, shkëlqejnë Ronaldo dhe Benzema – zhgënjen Mbappe

Dafina Vidishiqi

Kampionët luajnë baras – Franca kualifikohet si lider, Portugalia nga vendi i tretë

Dafina Vidishiqi

Gjermania kalon tutje mes frikës dhe vështirësive të mëdha ndaj Hungarisë

Dafina Vidishiqi

Gjermani- Hungari, shënon dy gola brenda një minute – gjermanët rrezikojnë shumë

Dafina Vidishiqi

Gjermania po pëson nga Hungaria pas pjesës së parë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...