Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Shqipëri

Kokalari gozhdon Abazin: Sa vjet e keni pasur zyrën personale në Beograd dhe cila është lidhja juaj me Serbinë?

Evi Kokalari një aktiviste e njohur republikane ka gozhduar në një emision live ish-zëvendëskryeministrin e Kosovës në qeverinë e Albin Kurtit, Haki Abazin.
Ajo i ka kërkuar atij që të përgjigjet për zyrën e tij në Beograd dhe lidhjet e tij me Serbinë?
“Juve personalisht keni pasur zyrën në Beograd kur punonit për ‘The Rockefeller Foundation’’?, e pyet ajo Abazin në SyriTV.

Abazi tentoj që t’i ikte pyetjes, por Kokalari tha se nuk ka asgjë personale përderisa ai ke qenë zëvendëskryeministër.
“Nuk e di pse duhet të vendosemi në nivelin personal sepse kemi të bëjmë me përmbajtjen dhe jo me simbolikën ku ka qenë zyra’, tentoi t’i ikte pyetjes Abazi, të cilit Kokalari iu përgjigj se ‘’ke qenë zëvendëskryeministër, asgjë s’është më personale”.

Kokalari ka insistuar në pyetjen e saj, se sa vite kishte Abaz zyrën e tij në Beograd.
“Sa vjet e keni pasur në Beograd zyrën tuaj personale, atë dua të di”? Dua të di se ku qëndron politikisht, je nga e majta apo nga e djathta’, shtoi ajo.

Kokalari – Abazit: Çka janë lidhjet e tua me Serbinë? Për emisionin e plotë klikoni linkun: https://youtu.be/QZJYc3t88fE

Kokalari – Abazit: Çka janë lidhjet e tua me Serbinë?Për emisionin e plotë klikoni linkun: https://youtu.be/QZJYc3t88fE…#SyriTv #CimPekaLive #EviKokalari

Posted by Syri Tv on Monday, November 9, 2020

Postime të ngjashme

I ati nuk e di që ka humbur të birin, mjekja tregon fjalët e fundit të 17-vjeçarit: O teta më falni…

T E

Ish-deputeti i LDK-së: Në udhëheqësinë e partisë, duhet të thyhet monopoli

T E

Paloka: Na rezulton se LSI në një krah dhe PD në një krah do të maksimalizojë votën

T E

Fatmir Sejdiu për Isa Mustafën: Thoshte se fitoj me duar në xhepa

T E

Arrihet marrëveshja! Bindet më në fund Nard Ndoka, ja në cilin qark do të kandidojë pas përplasjeve me Bashën

T E

U shënua 24-vjetori i rënies së heroit Besnik Restelica

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...