Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kombet e Bashkuara dërguan 63 kamionë me ndihma humanitare në Idlib

Materialet e ndihmës humanitare do të shpërndahen për ata që kanë nevojë në Idlib dhe fshatrat përreth.

Kombet e Bashkuara (OKB) dërguan 63 kamionë me ndihma humanitare në Idlib, Siri, raporton Anadolu Agency.

Kamionët me ndihmat e OKB-së kaluan përmes Portës Kufitare Cilvegözü në rrethin Reyhanlı të qytetit turk Hatay.

Materialet e ndihmës humanitare do të shpërndahen për ata që kanë nevojë në Idlib dhe fshatrat përreth.

Postime të ngjashme

SHBA: Pikëpyetje për motivet e Moskës në kufirin me Ukrainën

R Zh

Pse Amerika është kundër “pasaportës së vaksinimit”?

R Zh

Franca do ta zgjasë kohën e administrimit të dozave kundër COVID-19

R Zh

BE: Kompromis me SHBA për mosmarrëveshjen tregtare

R Zh

Kina kundërshton politizimin e Lojërave Olimpike

R Zh

Deti i Kinës Jugore nuk duhet të bëhet arenë përplasjesh

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...