Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Komisioneri i BE-së takohet me Kurtin

Komisioneri i BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Verhelyi, gjatë vizitës në Kosovë ka takuar edhe kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti.

Bashkë me Kurtin kanë qenë edhe dy nënkryetarët e partisë, Glauk Konjufca dhe Besnik Bislimi.

Në këtë takim nuk dihet për temat konkrete që janë biseduar.

Verhelyi, gjatë ditës ka takuar edhe kryeministrin Hoti, kryeparlamentaren Osmani, si dhe i është drejtuar me një fjalim deputetëve të Kuvendit.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Qeveria thotë se fluksi i qytetarëve për në Shqipëri s’ka lidhje me masat

R Zh

Nga Qeveria e Serbisë pyesin Kurtin: A e ke prioritet “Shqipërinë e Madhe”?

R Zh

“Ligji për pasuri të pajustifikueshme mund të hetojë edhe pasurinë e qytetarëve”

R Zh

Kosovë / 775 gjoba brenda 24 orëve për ata që s’respektuan masat anti-COVID

R Zh

Presidentes Osmani i kërkohet që të ketë prioritet çështjen e grave të dhunuara gjatë luftës

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...