Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Komisioni Evropian për skandalin me Erasmus plus: Harxhimet e parregullta duhet të kthehen

Shkup, 12 tetor – Zhurnal.mk – Komisioni Evropian i ndjekë raportet nga Maqedonia për skandalet lidhur me drejtoreshën e Agjencionit Nacional për programe evropiane arsimore, Lidija Dimova , dhe do të kërkohet që të gjitha harxhimet jo të rregullta të bëra në ngarkesë të programit Erasmus plus dhe të njejtat të kthehen, informon Zhurnal.

Kështu thuhet në përgjigjen me shkrim për televizionin Alfa, nga zëdhënësja e Komisionit Suzan Konze.

“Ajo që mund t’ju informoj në këtë fazë është se Komisioni është njoftuar me këto pohime lidhur me zbatimin e programit Erasmus plus. Të gjitha këto akuza po ndjeken dhe aty ku është përfshirë finansimi i BE-së, harxhimet e parregullta do të identifikohen dhe të njejtat duhet të kthehen. Komisioni nuk mund të jep detaje derisa zgjatë procesi i ndjekjes”, thuhet në përgjigjen e zëdhënëses të Komisionit Evropian Suzan Konze.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...