Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse propozon masa shtesë për kufizime, Qeveria vendos sonte

Shkup, 4 tetor – Komisioni për Sëmundje Ngjitëse në Qeveri i dërgoi propozim-masat e reja dhe të njëjtat do të shqyrtohen në mbledhjen qeveritare në ora 18:00.

Propozimet e komisionit janë: të ndalohen të performojnë këngëtarët dhe DJ në objektet hotelerike, të respektohet koha e punës të bareve, kafeneve dhe restoranteve, të kufizohet zëri deri në 55 decibel, të zvogëlohet numri i personave brenda një hapësire dhe të zvogëlohet numri i personave që qëndrojnë në një tavolinë, përkatësisht nga 12 persona të mund të lejohen vetëm 4 persona.

Ministri Filipçe tha se këto janë disa nga propozimet e komisionit dhe se kemi rritje të numrit te të gjithë moshat mbi 20 vjet.

“Deri në 50 për qind e të infektuarve të rinj janë të moshës prej 20 deri 40 vjet”, tha Filipçe.

Postime të ngjashme

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

Shtrenjtohen nafta dhe benzina

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...