Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Kompanitë e formuara dhe të udhëhequra nga gratë do t’i marrin vendimet për subvencione

Shkup, 7 tetor – Zhurnal.mk – Në Ministrinë e Ekonomisë sot do të ndahen vendimet e 11 kompanive të formuara dhe të udhëhequra nga gratë të cilat janë fituese të subvencioneve për mbështetje të grave sipërmarrëse në kuadër të Programit për konkurrencë, inovacione de sipëërmarrësi për vitin 2020.

Vendime do t’i ndajë ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

Siç informoi Ministria e Ekonomisë, për shkak të situatën me KOVID-19, vendimet kompanive fituese do t’u dorëzohen në mënyrë simbolike.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...