Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

Shkup, 6 maj – Përfunduam dezinfektimin e të gjitha 25 xhamive në territorin e komunës sonë, ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu.

Pastërtia është gjysma e shëndetit prandaj me përkushtim iu përveshëm punës dhe përfunduam procesin e dezinfektimit të hapësirave të xhamive në territorin e komunës sonë.Ky aksion masiv përfshiu gjithsej 25 xhami në territorin e komunës së Çairit.

Qytetarët tanimë mund të vizitojnë xhamitë dhe në mënyrë të sigurt të kryejnë ritualet fetare gjithmonë duke respektuar masat mbrojtëse dhe protokollet e definuara. Ne këtu nuk do të ndalemi, mbetemi të fokusuar në misionin për pastërti më të madhe dhe mirëqenie shëndetësore.

Postime të ngjashme

Qeveria emëron Muharrem Asanin, zëvendësdrejtor në Dogan

R Zh

Kryetari i Sarajit Blerim Bexheti njofton se nënshkruan kontratën për rikonstruktimin e rrugës kryesore

R Zh

Digjet deponia e egër në Labunisht, banorët në hall po helmohen nga tymi dhe gazrat

Dafina Vidishiqi

Zbulohen 13 emigrantë në autostradën Kumanovë – Tabanoc

Dafina Vidishiqi

Bisedimet për Kodin Zgjedhor, drejt dështimit

Dafina Vidishiqi

Zaev: Pro listave të hapura për këshilltarët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...