Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna e Çairit miratoi Buxhetin për vitin 2021

Zhurnal Ads

Shkup, 25 dhjetor – Zhurnal.mk – Në seancën e saj të 49 të mbajtur përmes online platformës digjitale ZOOM, Këshilli i Komunës së Çairit me debat konstruktiv dhe sipas të gjitha procedurave të parapara ligjore, me 17 vota pro, 9 të përmbajtur dhe asnjë votë kundër, miratoi Buxhetin e Komunës së Çairit për vitin 2021. Përmbajtja e tij së shpejti do të publikohet në web faqen zyrtare të Komunës së Çairit.

Kreu i Komunës së Çairit Visar Ganiu, siç theksohet në kumtesë i ka falenderuar të gjithë këshilltarët për përkushtimin e tyre gjatë orëve të mbrëmjes së ditës së djeshme për finalizimin e këtij procesi shumë të rëndësishëm për funksionimin e Komunës së Çairit dhe realizimin e shumë projekteve në dobi të qytetarëve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Analizë: Maqedonia e Veriut po përmbyll rrjetin e gazifikimit – qytetarët do të kenë energji më të lirë dhe ajër më të pastër

R ZH

Një banor i Kumanovës në paraburgim për shitje të kokainës

admin

“Timer Higher Education”: Universitetet ballkanike në kategorinë 1000+

E.E.

Në shkollë fillore do të mësohet dhe joga, mund të mësohet dhe gjuha shqipe si lëndë zgjedhore

Z H

Ministria e Arsimit do të vijojë deri më 20 janar diskutimin për “konceptin e ri” në arsimin fillor

Z H

Nën drejtimit e Fetahut u legalizuan 73 objekte fetare në rajonin e Gostivarit

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...