Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna e Çairit, MPB dhe “Shvercerët” në takim të përbashkët kundër gjuhës së urrejtjes

Shkup, 23 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu, sot ka realizuar takim me përfaqësues nga MPB dhe nga tifo grupi “Shvercerët”, me qëllim për t’u konsoliduar dhe për të ndërmarë masa kundër gjuhës së urrejtjes, informon Zhurnal.

Në këto ditë të fundit janë shënuar disa incidente nga tifo grupi “Komitët”, dhe për këtë qëllim, “Shvercerët” nuk duan të bien pre e provokimeve.

Në takim gjithashtu është biseduar për masat mbrojtëse dhe protokolet lidhur me fillimin e mësimit në shkolla dhe në çerdhe.

https://www.facebook.com/VisarGaniu.Cair/posts/2638984206430231?xts[0]=68.ARDrJcnvfp3rSkLQTyoG_hotcSlu6OPt0FciDe-ZzYmu0WcWYg8TpYSq1kGoHObNW_LsqQaH_sNbynZO7ees7-oauc6bTT4gf88tJtoz8S8Ropi98V0Vq92TBHagMCsj4hY0egtH3QeMXfae-j8wJsYPhZrvLofZFhwNSz6af18ZjSJUuaHQVmNM84Gd7VKyIVW5E_ZyswdvvSnNomYQjGasUnispy5H6iD0wBHBcAMrwwLn6gmwFSU0S-UOIXKiEODxOdfKoF1InL5Mb_C_xYmX3Cowl6LCA1PHGDcYq5GAe-hB8AXg-H6bjMpH0AqGLuL-ioOti7gAAjIDNGuEIkquJeGDvnmMg9UNvm3pzLdb3YDad2uVR3ajEoo&tn=-R

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...