Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna e Çairit në aksion intensiv për pastrimin e rrugëve nga bora

Shkup, 13 shkurt, Zhurnal.mk – Në aksion intenziv për pastrimin e rrugëve nga bora dhe hedhjen e kripës mekanike, njofton shërbimi për informim i komunës së Çairit.

“Shërbimet komunale për mirëmbajtjen dimërore të rrugëve ndodhen tashmë në terren duke realizuar pastrimin e borës në rrugët sekondare dhe hedhjen e kripës mekanike për lehtësimin e lëvizjes së veturave.

Poashtu, shërbimet e Qytetit të Shkupit po e realizojnë paralelisht me ne këtë aksion në rrugët kryesore përgjatë territorit të komunës sonë”, njoftojnë nga kjo komunë.

Postime të ngjashme

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

OBRM-PDUKM: Mini-Shengeni nuk është një alternativë e BE -së

D V

Priten variante të ndryshme të Covid-19! Mund të rekomandohet marrja e dozës së tretë e vaksinës

D V

Edhe katër të rinj arrestohen pasi kapen me marihuanë!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...