Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna e Çairit përsëri me donacion për ndihmën e shpejtë, këtë radhë dhuron pajisje mbrojtëse

Shkup, 3 shkurt – Zhurnal.mk – Komuna Çairit pas donacionit të dy automjeteve për nevojat e ndihmës së shpejtë, këtë radhë ka ndarë mjete mbrojtëse gjithashtu për shërbimin e ndihmës së shpejtë, informon Zhurnal.

Kryetari i Çairit Visar Ganiu përmes një njoftimi për opinionin, ka bërë të ditur se mjetet mbrojtëse i’a ka dorëzuar drejtorit ekonomik të Shtëpisë së Shëndetit Publik, Besim Koka. Donacioni është siguruar nga kompania Zegin.

Pajisjet mbrojtëse përbëhen nga: Mjete të dezinfektimit, skafanderë, maska mbrojtëse dhe mantela të bardhë për një përdorim.//Zhurnal.mk

Donacion me mjete mbrojtjëse për shërbimin e ndihmës së shpejtë është përkrahja jonë e radhës në këto ditë të vështira…

Posted by Visar Ganiu – Faqja zyrtare on Wednesday, February 3, 2021

Postime të ngjashme

Llajka: Vala e nxehtësisë ndikon edhe ndaj kafshëve, qytetarët të kenë kujdes me kanakarët e tyre

Z H

Normalizohet komunikacioni hekurudhor, makinistët e kanë ndërprerë bojkotin

Z H

Sllovenia dërgon 16 automjete dhe 46 zjarrfikës

Z H

Promovohet pulla postare kushtuar 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit

Z H

Zhurnal mëson / Pas 22 viteve, Policia Pyjore në Shkup me udhëheqës shqiptar

R Zh

Lëshohet në përdorim aplikacioni CommoPass për udhëtim jashtë vendit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...