Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna e Çairit shënon ditën e planetit Tokë

Shkup, 22 prill, Zhurnal.mk – Kreu i komunës së Çairit, Visar Ganiu sot së bashkë me përfaqësuesit e kompanisë së biznesit RIA Transfer Money dhe udhëheqësin e njësisë së punës në objektin e Postës në Çair z. Bekim Luta me mbjelljen e drunjve dhe vendosjen е shportave për mbeturina në territorin e Çairit po shënojmë 22 Prillin – ditën botërore të planetit tonë.

“Drunjtë e llojit Tilia Argentea dhe shportat për mbeturina janë donacion nga kompania e mirënjohur RIA Transfer Money dhe përzgjodhëm ti vendosim në oborret e Postës së Çairit, Shtëpisë së Shëndetit – Çair, Shtëpisë së Pensionistëve dhe në lokacione tjera.

Kështu japim kontributin tonë dhe porosinë e qartë për dy qëllime madhore që ndodhen para nesh si individë dhe shoqëri: ajri i pastër, ambienti i pastër dhe sa më shumë zona të gjelbërta. Një faleminderim shkon për kompaninë e biznesit Ria Transfer Money për donacionin, gatishmërinë dhe bashkëpunimin me ne në këtë drejtim.”, bëhet e ditur nga komuna Çair.

Shënojmë 2️⃣2️⃣ Prillin – Ditën Botërore të planetit tonë 🌍Bashkë me përfaqësuesit e kompanisë së biznesit RIA…

Posted by Visar Ganiu on Thursday, April 22, 2021

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...