Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna e Çairit vendosi tabela të reja basketbolli në fushën e sportit në lagjen “Gazi Babë”

Shkup, 13 qershor – Këtë fundjavë ekipet e punës të Komunës së Çairit vendosën tabela të reja të basketbollit në fushën e sportit në Lagjen Gazi Babë.

Ky aktivitet që po e ndërmerr Komuna është në vazhdën e mirëmbajtjes së terreneve sportive në territorin e Komunës së Çairit. Ndërsa synimi i Komunës së Çairit është krijimi i kushteve moderne që të rinjtë të merren me aktivitete sportive.

Na mbetet bashkë me qytetarët tanë, që me kujdesin më të madh t’i ruajmë këto fusha sporti, sepse kur kemi hapësira moderne dhe të standardizuara ku të rinjtë mund të merren me sport, kemi edhe shoqëri të shëndoshë, bëjnë të ditur nga komuna e Çairit.

Postime të ngjashme

Tema globale për zgjedhje lokale, partitë fillojnë me mobilizimin e anëtarësisë

Z H

Do të ashpërsohen dënimet për sulmet ndaj gazetarëve

Z H

BESA insiston në Grafën Etnike: S’ka kthim prapa!

Z H

12 të shëruar dhe 39 raste të reja me Covid

Z H

Tetovë/ Vdes nga covid një pacient, kishte marë 2 doza “Sinovac”

Z H

Qytetarë nga Maqedonia edhe më tej shkojnë e vaksinohen në Serbi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...