Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Komuna e Mitrovicës do të ketë buxhet prej mbi 20 milionë euro për vitin 2021

Kuvendi Komunal i Mitrovicës ka miratuar draft-buxhetin e vitit 2021 për këtë komunë i cili parasheh buxhet prej më shumë se 20 milionë euro për këtë vit.

Përmes një njoftimi për media, Komuna ka bërë të ditur se buxheti do të jetë 20 milionë e 725 mijë e 819 euro prej të cilave, mbi 7 milion euro do të jetë grandi i përgjithshëm, mbi 8 milionë euro granti specifik për arsim, mbi 2 milion euro granti specifik për shëndetësi dhe mbi 2 milionë euro të hyrat vetanake.

“Ky buxhet do të shfrytëzohet drejt dhe në përputhje me kërkesat e qytetarëve”, thuhet në njoftimin e Komunës së Mitrovicës.

Postime të ngjashme

Mbi 280 persona me inteligjencë të lartë, cila është perspektiva e tyre në Kosovë?

D V

Sërish pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare Merdare dhe te Dheu i Bardhë

D V

689 raste aktive me coronavirus

D V

Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri në 35 gradë

D V

Pamje nga situata alarmuese me zjarre në Rugovë – evakuohen banorët

D V

Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...