Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Komuna e Prishtinë vendos për lokacionin e shtatores së Anton Çettës

Zhurnal Ads

Komuna e Prishtinës ka vendosur që shtatorja e Anton Çettës të vendoset pranë fakultetit të Filologjisë në Prishtinë, njofton Insajderi.

Lajmin e ka bërë të ditur kryesuesi i Kuvendit Komunal të Prishtinës, Agim Kuleta, i cili njoftoi se vendimi është marrë në nëntor të vitit të kaluar.

“Çështja e lokacionit për vendosjen e shtatores së Anton Çettës është e zgjidhur me vendimin e KK të Prishtinës (12.11.2020). Në një vend shumë dinjitoz, i përcaktuar në bashkëpunim edhe me familjen e tij”, ka shkruar Kuleta në Facebook

Veprimtari Anton Çetta njihet si pajtues i gjaqeve, intelektual, mbledhës shquar i folklorit dhe shkrimtar i njohur.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

733 raste pozitive dhe 4 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

S.B.

Hapen llogari e rreme në Facebook në emër të kreut të Obliqit, Xhafer Gashi

T E

84 aktakuza të ngritura dhe 20 persona të ndaluar gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Kosovë/ Policia shqipton 873 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

admin

Mjeku kosovar që trajtoi të plagosurit në Vjenë: U turpërova mbrëmë, por terroristi nuk i përfaqëson shqiptarët

T E

Sa kohë mund të mbajë Osmani postin e Kryeparlamentares dhe Presidentes njëkohësisht

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...