Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna e Tetovës: Fillon rekonstruimi i rrugës tek Mulliri i Vjetër (Foto)

Shkup, 22 prill, Zhurnal.mk – Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi ka konfirmuar se ka filluar rekonstruimi i rrugës prej te Mulliri i Vjetër deri tek kryqëzimi me rrugën Mehmet Pashë Deralla.

Me këtë rast z. Arifi ka dhënë edhe detaje të tjera sa i përket këtij projekti infrastrukturorë.

Sipas saj punët ndërtimore në vlerë prej 8.860.000 denarë përfshijnë:Asfaltimin e plotë të rrugës në gjatësi 200 metra,vendosjen e kanalizimit të ri atmosferik në gjatësi 190 metra, Rikonstruimin e trotuareve në të dyja anët e rrugës me sipërfaqe 1000m2 si dhe vendosjen e ndriçimit të ri publik LED, përgjatë rrugës.

Ky projekt realizohet në kuadër të programit të Ministrisë për transport dhe lidhje me kofinancim të komunës së Tetovës!

Postime të ngjashme

Teuta Arifi inspekton nga afër punimet në Çarshinë e Epërme

Dafina Vidishiqi

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

Hungaria hapi Konsullatë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

RMV, padi ndaj tetë personave për armëmbajtje, terrorizëm e luftime për ISIS në kuadër të rastit “Qelia”

Dafina Vidishiqi

Filipçe: Në shtator, nxënësit mund të kthehen në bankat e tyre

Dafina Vidishiqi

Zaev: Te ne kanë ndikim forca dhe palë të treta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...