Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna e Tetovës ndërtoi rezervuar për ujë të pijshëm për Gajren

Tetovë, 3 qershor – Në Gajre të Tetovës me mjete të Komunës së Tetovës ka përfunduar faza e parë e ndërtimit të rezervuarit për ujë të pijshëm. Kapaciteti i akumulimit është 300 metra kub me një vlerë të përgjithshme prej 4,13 milionë denarë.

Me përfundimin e këtij impianti i cili do të përdorë ujin nga dy burimet sipër fshatit, do të përfundojë problemi i furnizimit me ujë për pije për banorët e vendbanimit Gajre.  Projekti punohet në dy faza, zgjidhet furnizimi për ujë për të gjithë lagjen e cila ka tendencë të rritet sepse është një lagje periferike, deklaroi kryetarja Teuta Arifi.

 Përveç rezervuarit, është paraparë edhe ndërtimi i sistemit për filtrim dhe klorifikim të ujit.

Postime të ngjashme

Takim Mickoski – Vuçiç: Të ndërtojmë ura për të ardhme më të mirë të popujve tanë

Z H

Mickoski kërkon përgjegjësi nga pushteti për shkak të zjarreve

Z H

Angellov: Nuk ka nevojë për shpalljen e gjendjes së krizës

Z H

Dizeli për 3,5 denarë, benzina për 2 denarë/ Shtrenjtohen derivatet

Z H

Pjesëtarët e Armatës angazhohen në pikat më kritike në ballafaqimin me zjarret

Z H

Pesë milionë euro të tjera nga BERZH-I për përmirësim të efikasitetit energjetik nëpër shtëpi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...